להזמנות או פגישה ללא התחייבות 072-331-2019

בחירה נכונה של טבעות אירוסין זהב לבן

אתם עומדים רגע לפני אחד הרגעים המרגשים ביותר בחייכם- רגע הצעת הנישואין. כבר עכשיו אתם נדרשים לקבל החלטה לא פשוטה בנושא שאין לכם בו שמץ של מושג (אלא אם כן אתם תכשיטנים)- איזו טבעת אירוסין לבחור. טבעת האירוסין היא בעלת משמעות וסמליות רבה. זו גם הטבעת הראשונה שתראה בת הזוג לקראת הנישואין והיא צריכה להתאים בדיוק לטעמה, לרצונה וגם לאצבע שלה. איך בוחרים טבעות אירוסין ומה ההבדל בין טבעות זהב לבן לזהב צהוב?

קצת על זהב צהוב וזהב לבן

בין אם מדובר על טבעת מזהב צהוב ובין אם זו טבעת אירוסין זהב לבן, הזהב בטבעת אינו טהור לחלוטין כי זהב טהור אינו עמיד מספיק בכדי ליצור תכשיטים. בכל מקרה, זהב מעורבב עם ריכוז מסוים של מתכות אחרות. סוג המתכות הוא זה שקובע את צבע הזהב: כאשר עם הזהב מעורבבות מתכות כמו כסף, אבץ או פלדיום, מתקבל זהב לבן. אם הוא מעורבב עם מתכות כמו ניקל או פלטינה, מתקבל זהב צהוב. ערבוב עם מתכות כמו נחושת יוצר את הזהב האדום. לטוהר הזהב, כלומר לקראט שלו, אין קשר לצבע הנוצר בסוף.

איזה טבעת לבחור?

כיוון שצבע הזהב אינו מעיד על מידת הטוהר שלו, הבחירה האם לבדוק טבעות אירוסין זהב לבן או זהב צהוב צריכה להיות קשורה רק לטעם של בת הזוג. אם בת הזוג אוהבת מראה סולידי יותר ועדין, כנראה שטבעת זהב לבן תתאים לה יותר. כשתראה טבעות זהב לבן תוכל להבחין שאלה לא טבעות מזהב בצבע לבן אלא צבען הוא כסוף בהיר. הטבעת תראה על בת הזוג היטב אך יש לה יתרון בכך שהיא ניטרלית בצבעה ומתאימה לכל בגד בכל צבע. טבעת אירוסין מזהב צהוב היא בעלת צבע נועז ודומיננטי ויש לה יותר נוכחות. הדרך הטובה ביותר להחליט היא לראות מהם התכשיטים של בת הזוג, האם היא אוהבת יותר תכשיטי זהב לבן ותכשיטי כסף (שצבעם דומה לצבע הזהב הלבן), או האם רוב התכשיטים שלה הם תכשיטי זהב צהוב.

טבעת אירוסין כוללת לרוב שני מרכיבים: החישוק ויהלומים. ישנם דגמים שונים של טבעות אירוסין מזהב לבן עליהן משובצים יהלומים בגדלים, צורות ומיקומים שונים. בבורסת היהלומים ברמת גן תוכל למצוא הרבה מאוד טבעות אירוסין מזהב לבן, לקבל הסברים מלאים הן על הזהב עצמו והן על היהלומים. בורסת היהלומים היא המקום בו מרוכזים יהלומנים המומחים בתחום שיראו לך סוגי יהלומים שונים ותוכל להתייעץ איתם. ניתן גם לעצב טבעת אירוסין בעיצוב אישי. אם אתה חושש ממחיר גבוה מדי, דווקא כאן תהיה לך הפתעה: רכישת טבעת או תכשיט יהלומים בבורסת היהלומים היא למעשה רכישה ישירות מהיצרן, ממש כמו קניה בחנות מפעל, כך שאת אותו מוצר תמצא כאן במחיר זול יותר מאשר בחנות אחרת.

טבעת אירוסיןטבעת אירוסין

מאמרים נוספים