להזמנות או פגישה ללא התחייבות 072-331-2019

כיצד לבחור תכשיט יהלומים?

תכשיטי יהלומים הם מהמתנות היפות ביותר שאפשר לקבל, ומהיקרות ביותר. אלה תכשיטים שלנתינתם משמעות רבה. בשל מחירם והמעמד היוקרתי שזכו לו, הם מוענקים ברגעים רומנטיים ובאירועים חשובים.

איך בוחרים תכשיט יהלום?

תכשיטי יהלום אפשר לרכוש בטווח רחב של מחירים. יהלומים איכותיים משובצים במתכות יקרות, זהב או פלטינה. ככל שיהלום גדול ומנצנץ יותר (ולכך יש בדיקות מעבדה מיוחדות), שוויו עולה.
כלל זהב הוא שתכשיטי יהלום יקרים, לכן, אם התכשיט מוצע במחיר 'מציאה' סביר להניח שאיכותו ירודה. אם בחרתם לרכוש תכשיט יהלום כמתנה ואינכם בטוחים באיזה תכשיט לבחור, זכרו כי לתכשיטי יהלום, הנשארים לנצח, ערך רגשי ופיננסי גבוה.
בדקו מהם סדרי העדיפויות שלכם בהענקת התכשיט: האם תעניקו כמתנה תכשיט יהלום מרשים ובולט? מהי צורת היהלום שתבחרו? באיזה סוג תכשיט ישובץ? וכמובן, למי ניתן התכשיט היקר?

צורות של יהלומים:

ליהלומים מלוטשים צורות שונות. יהלום עגול הוא הקלאסי והפופולרי ביותר, יהלומים מרובעים המכונים 'פרינסס' מתאימים מאוד לטבעות. צורות נוספות הן יהלום בצורת אובל, מרקיז (יהלום מאורך), יהלומים בחיתוכים מודרניים, יהלום נשי ומתוחכם בצורת אגס ויהלום בצורת לב, המתאים מאוד לתליונים.
כאשר רוצים להעניק תכשיט יוקרתי המבליט את היהלום, אפשר לרכוש את האבן בנפרד, ולהתאימה לתכשיט.

שיבוץ היהלומים בתכשיט:
האופן שבו היהלום משובץ בתכשיט חשוב הן לעיצוב התכשיט ולהדגשת הברק שלו והן לערכו. ישנן שיטות שיבוץ שונות: אבן יהלום אחת (סוליטר) לטבעות, יהלומים קטנטנים משובצים ללא אבן מרכזית, יהלומים המסודרים במסילה או מוטבעים נראים נפלא בצמידי זהב לבן עדינים.

למי מיועד התכשיט?

לפני רכישת תכשיט יהלומים כדאי לערוך מחקר קטן על מנת לוודא שהתכשיט היקר אכן מתאים לטעמו של האדם לו הוא מוענק.
אם התכשיט נועד לאישה, כדאי לבדוק את טעמה האישי (כך אפשר להחליט באיזה סגנון תכשיט לבחור כמתנה), ואפילו את התכשיטים שהיא עונדת, על מנת להחליט איזה תכשיט לבחור למתנה: האם עגילים? טבעת? או צמיד?

עגילים מתאימים לכל סגנון לבוש. תליון עדין הוא מתנה יפה ומוצנעת. תכשיט יפהפה ולא מחייב היא טבעת יהלום ליד ימין, מתנה המתאימה לאישה העונדת טבעת אירוסין, או המעדיפה להצהיר על חירותה.
תכשיט מעוצב ביהלומים אפשר להעניק כמתנה לגבר, שעון יהלומים או חפצי אקססוריז מעוטרים. גם כאן, חשוב להתאים את המתנה לאורח החיים ולטעם האישי.

מתי מעניקים תכשיט יהלום?

יהלומים הם לנצח. יש העונדים תכשיטי יהלומים בכל אירוע, למשל את טבעת האירוסין, ויש השומרים את התכשיטים לאירועים מיוחדים.
טבעות יהלום הן המתנה האהובה ביותר כמתנת אירוסין. לימי נישואין מתאימים עגילי יהלומים, צמידים או ענק יהלומים. תכשיטי יהלומים המביעים הערכה הם מתנה מרשימה לאירועים חשובים.

חגים הם הזמן ההולם להעניק תכשיט. יהלומים  הם מתנה מקובלת בכריסטמס וביום ולנטיין. גם אצלנו נהוג להעניק תכשיטים יקרים בחגים. אמנם ביהדות לא מקובל להעניק מתנות, אך המנהג הדתי מחייב את הבעל לרכוש לאשתו תכשיטים בשלושת הרגלים (פסח, שבועות וסוכות).
כאשר בוחרים לאישה מתנה יקרה ואיכותית כמו תכשיט יהלום, חשוב להתאים את המתנה לאירוע: תליון יהלום הוא מתנה מקסימה לסיום לימודים, לחגים יתאים תכשיט המביע הערכה ואהבה, עגילי יהלום הם מתנה שאפשר להעניק בכל זמן.

איך מעניקים תכשיט יהלום?

תכשיטי יהלומים מונחים בקופסאות תכשיטים מרופדות או בשקיקים מיוחדים, לרוב עם כרטיס ברכה מתאים. לתכשיט יהלום יוקרתי תתאים קופסה מהודרת במיוחד.
אופן הגשת המתנה חשוב גם הוא, למשל הצעת אירוסין מפתיעה עם טבעת יהלום מעוצבת בסגנון הוליוודי.
רוכשים תכשיט עם יהלום? כדאי לדעת חשוב לרכוש תכשיט יהלום שמצורפים לו האישורים המתאימים, כולל תעודת אחריות ותעודה ממעבדה גמולוגית המאשרת את איכות היהלום. לוודא מדיניות החזרה או החלפה. תכשיטי יהלומים יקרים מומלץ לבטח.

טבעת אירוסיןתליון יהלוםעגילי יהלום

מאמרים נוספים